DRUHY STROJKŮ

Automat- strojek poháněn natahováním pružiny, jež je svinována pohybem ruky při běžném nošení hodinek. Rezerva nátahu se nejčastěji pohybuje kolem 2 dnů, samozřejmě u nejkvalitnějších hodinek může být i 2 týdny.

Quartz – baterie - poháněno elektromotorkem, jež uvádí v pohyb ručičky. Energie je získávána ze strojku baterie.

Citizen Eco-Drive – byl vyvinut firmou CITIZEN a splňuje nejvyšší ekonomické, ekologické a estetické nároky. ECO-DRIVE mění sluneční či umělé světlo v energii, kdy světlo prochází vysoce citlivým solárním článkem, jež umožňuje rozběh již po jedné minutě a může poskytnout rezervu až 500 dní. Získaná energie je totiž ukládána do miniaturního akumulátoru a ten podle potřeby pak pohání quartzový strojek hodinek.

Fossil Twist – v tomto případě se jedná o kombinovaný strojek s přesností Quartzového a estetikou automatu, kdy vteřinová ručička je poháněna automatem, ostatní ručičky strojkem Quartzovým.

Seiko kinetic – tento systém automaticky vytváří energii využitím pohybu lidské ruky. Pohybem paže jsou vytvářeny vibrace, jež jsou přenášeny do generátoru. Část takto vyprodukované energie je využívána k pohonu strojku, část je pak uschovávána do „zásoby“ do kondenzátoru. To zaručí, že se hodinky nezastaví, a to ani pokud jsou na několik dní odloženy. Jestliže jsou takové hodinky delší dobu odloženy, zastaví se pohyb ručiček, ale uschovaná energie je dostatečná k tomu, aby několika pohyby ruky byly hodinky opětovně uvedeny do pohybu.

______________________________


Mechanický strojek
Tento typ strojku má dva druhy nátahu, tedy ruční nátah a automatický nátah. Strojek s ručním nátahem je poháněn energií pera nebo pružiny, která musí být ručně natahována, a to otáčením korunky. Naproti tomu strojek s automatickým nátahem je poháněn energií pera, jež je automaticky dotahováno závažím či rotorem. Ten bývá umístěn pod strojkem a v pohyb ho uvádí pohyb ruky s hodinkami.

Quartzový strojek
Quartzový strojek se dělí dle způsobu získávání energie pro chod, tedy na strojky bateriové, solární, kinetické, solárně-kinetické či termální.  Bateriový strojek získává energii, jak název sám napovídá z baterie, mimo jiné je toto nejčastější varianta pohonu hodinek. Solární strojek získává energii ze slunečního nebo umělého světla, přesněji řečeno přeměnou v solárním článku na energii elektrickou. Kinetický strojek získává energii podobně jako tomu je u mechanického strojku s automatickým nátahem, ale takto získaná energie je ihned měněna na energii elektrickou. Solárně-kinetický je poháněný elektrickou energií, jež je získávána jak ze světla v solárním článku, tak i indukčně z pohybu mechanického rotoru. Termální strojek je založen na následujícím principu: elektrická energie se získává přeměnou z tepelné energie, jež je absorbována např. ze zápěstí.

Copyright © 2017 E HODINKY    I    gsm: 776 776 368    I    e.mail: obchod@e-hodinky.eu    I    internet: www.e-hodinky.eu
OBCHODNÍ PODMÍNKY

DOPRAVA

O NÁS

KONTAKT

PARTNERSKÉ WEBY
01 I 02 I 03 I 04 I 05

ZPĚTNÉ ODKAZY
01 I 02 I 03 I 04 I 05